Держпраці пояснила українцям, чому важливо укладати трудовий договір в умовах воєнного стану

Дата: 04.12.2023 12:04

Інспектори спілкуються з представниками малого бізнесу. Фото: ДержпраціРозпочинається інформаційна кампанія «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!».

«Головною метою кампанії „Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!“ є попередження та/або усунення порушень законодавства про працю при оформленні трудових відносин шляхом інформування обох сторін трудових відносин про взаємні права і обов’язки», — пояснюють у Держпраці.

В рамках кампанії інспектори праці будуть відвідувати роботодавців та консультуватимуть їх щодо правильного оформлення трудових відносин.Фото без опису

У Держпраці наголошують, що трудовий договір — це надважливий документ у роботі, але інколи його ігнорують. Він як ремінь безпеки в авто: для деяких здається непотрібним, але насправді дуже важливий. Люди часто думають, що можуть обійтись без нього, сподіваючись, що усе буде добре. Так, іноді і роботодавці та працівники не хочуть обмежувати себе договором, вважаючи, що все обійдеться і без офіційних паперів.

Проте якщо виникають проблеми, наприклад, працівник втрачає роботу або роботодавець зазнає збитків, тоді усім стає зрозуміло, що без договору все набагато складніше. Трудовий договір допомагає і роботодавцям, і працівникам краще розуміти свої права та обов’язки. Це як водії, які завжди користуються ременем безпеки — вони, як правило, набагато рідше порушують правила дорожнього руху.