A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ярунська громада
Житомирська область, Звягельський район

Про стан організації харчування в загальноосвітніх навчальних та дошкільних закладах на території сільської ради.

 

Герб

 

У К Р А Ї Н А

Ярунська сільська рада

Новоград-Волинського району Житомирської області

Виконавчий комітет

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від  28  січня  2022 року                                                                                    № 1

Про стан організації харчування в загальноосвітніх

навчальних та дошкільних закладах на території сільської ради.

 

 

         Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу освіти, сім`ї, молоді, спорту, культури і туризму Ярунської сільської ради Ляхович З.М. про стан організації харчування в загальноосвітніх навчальних та дошкільних закладах на території сільської ради, виконком сільської ради

 

В И Р І Ш И В :

1.Інформацію начальника відділу освіти, сім`ї, молоді, спорту, культури і туризму Ярунської сільської ради Ляхович З.М. про стан організації харчування в загальноосвітніх навчальних та дошкільних закладах на території сільської ради прийняти до відома.

          2. Відділу освіти,сім’ї,  молоді, спорту, культури і туризму , керівникам закладів освіти Ярунської сільської ради:

          - продовжити роботу з організації повноцінного та якісного харчування учнів 1-11 класів в закладах загальної середньої освіти та вихованців закладів дошкільної освіти;

          - забезпечити стан шкільних їдалень та харчоблоків закладів дошкільної освіти відповідно до вимог санітарно-гігієнічних правил;

          - проводити заходи щодо розширення асортименту та покращення якості виготовлення продукції в шкільних їдальнях і дитячих садках.

3. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на відділ освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури і туризму Ярунської сільської ради, контроль -  на сільського голову Романюка С.В. (за згодою)

Сільський голова              /підпис існує/               Сергій РОМАНЮК  

 

 

                                                 І Н Ф О Р М А Ц І Я

         начальника відділу освіти, сім`ї, молоді, спорту, культури і туризму

      Ярунської сільської ради  Новоград-Волинського району Житомирської області

                                                         

           З 01.01.2022 року повністю вступає в дію постанова Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». За новими вимогами щодо організації харчування дітей заклади освіти вже працюють з 1 вересня 2021р., коли постанова набрала чинності. Відтермінування до 1 січня 2022р. стосувалося лише тих закладів, що мали укладені договори на постачання харчових продуктів або надання послуг з харчування, строк дії яких встановлено до 31 грудня 2021 р.

Згідно постанови встановлюються норми харчування дітей у закладах дошкільної, загальної середньої та інших закладах освіти, що проводять діяльність на певному рівні повної загальної середньої освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Відповідальність за планування та організацію харчування в закладах освіти та закладах оздоровлення та відпочинку, матеріально-технічне забезпечення їдальні (харчоблоку), буфету, безпечність та якість сировини, харчових продуктів та готових страв, дотримання вимог санітарного законодавства та законодавства з питань безпечності та якості харчових продуктів, виконання норм харчування, відповідність меню та асортименту буфету несе засновник (засновники), керівник відповідного закладу, а також постачальник (постачальники) харчових продуктів та/або послуг з харчування.

Харчування дітей має здійснюватись відповідно до затвердженого для закладу (відділу освіти територіальної громади) та погодженого з органами Держпродспоживслужби на місцях примірного чотиритижневого сезонного меню.

Меню, рекомендоване МОЗ, дозволяється використовувати без погодження з територіальним органом Держпродспоживслужби, за умови 100% використання всіх компонентів страв, та без змін процесів приготування.

Основні зміни в меню закладів освіти, які набирають повної чинності з 1 січня 2022 року:

  • збільшення вживання овочів (кожний прийом їжі повинен включати вживання овочів згідно вікової норми);
  • збільшення вживання фруктів;
  • зменшення вживання хліба (цільнозерновий, є прийоми їжі без хліба);
  • зменшення вживання картоплі (одна страва картоплі чергується з 4-5 страв із злакових);
  • збільшується споживання птиці;
  • зменшується споживання насичених жирів (масла);
  • обмежується вживання чаю, соку та какао ( в закладах дошкільної освіти не більше 2 порцій на тиждень кожного виду);
  • обмежується вміст цукру, солі та жиру в стравах, які готуються в закладах освіти.

На підставі примірного чотиритижневого меню щодня медичний працівник закладу складає меню-розклад, в якому зазначається повна назва страв, їх теоретичний вихід для кожної вікової групи, кількість порцій, кількість продуктів харчування (брутто/нетто) у чисельнику для одної дитини, у знаменнику для всіх дітей.

На кожну страву в закладі повинна бути складена та затверджена керівником закладу технологічна карта, яка складається до Картотеки страв.

Також встановлюються вимоги до харчування дітей з особливими дієтичними потребами (цукровий діабет, харчова алергія, непереносимість лактози). Забезпечення таким харчуванням здійснюється за наявності медичної довідки, виданої сімейним лікарем, де зазначено особливі дієтичні потреби здобувача освіти/дитини із встановленням діагнозу.

Вартість безоплатного гарячого харчування в закладах загальної середньої освіти, встановлюється засновником таких закладів щороку відповідно до норм харчування з урахуванням режиму (кратності) харчування.

У закладах загальної середньої освіти для здобувачів освіти 1-11 (12) класів незалежно від навчальної зміни (у разі організації в закладі освіти змінного навчання) повинно бути організовано щонайменше одноразове гаряче харчування відповідно до норм харчування

У закладах освіти та закладах оздоровлення та відпочинку з цілодобовим перебуванням здобувачів освіти/дітей повинно бути організовано п’ятиразове харчування з не менше ніж триразовим споживанням гарячої їжі.

У разі наявності буфету, обов’язковим є погодження його асортименту з територіальним органом Держпродспоживслужби, з урахуванням встановлених МОЗ вимог щодо переліку харчових продуктів, які заборонено реалізовувати у шкільних буфетах та торговельних апаратах у закладах загальної середньої освіти.

Приготування готових страв здійснюється з дотриманням процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).

Начальник відділу освіти, сім’ї,

молоді, спорту, культури і туризму

Ярунської сільської ради                /підпис існує/     Зінаїда ЛЯХОВИЧ

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь