Про акцизний податок на 2023 рік.

Ярунська сільська рада

Новоград-Волинського району Житомирської області

ХVІІІ сесія ради VIІI скликання

Р І Ш Е Н Н Я

від  14 червня 2022 року                                                                                     № 2563

Про акцизний податок на 2023 рік.

Керуючись статтею 25 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 56 розділу 1, пунктом 4 розділу ІІ «  Прикінцеві положення» Закону України  « Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014  № 71 – УІІІ, підпунктом 26 пункту І розділу І Закону України « Про внесення змін до бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» від 28.12.14 № 79 – УІІІ , сільська рада

В И Р І Ш И Л А:

Встановити на території села акцизний податок у розмірі 5 відсотків від вартості                      ( з податком на додану вартість) з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів ( пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України).

1.  Платниками податку є особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.
  2. Об’єктами оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
  3. Базою оподаткування є вартість ( з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до пункту 3 цього рішення.
  4. Особи – суб`єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію

підакцизних товарів, сплачують податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.

1. Суми податку перераховуються до бюджету суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання податкової декларації за  місячний податковий період.
  2. Контроль за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до сільського бюджету акцизного податку здійснюється органами Державної фіксальної служби.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію: з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту.
  4. Дане  рішення оприлюднити в засобах масової інформації,  на офіційному веб-сайті Ярунської територіальної громади.
  5. Рішення Ярунської сільської ради № 627  від 15 червня 2021 р. визнати таким, що втратило чинність.
  6. Це рішення набирає чинності з 01.01.2023 року .

Сільський голова                       /підпиис існує/                     Сергій РОМАНЮК