Правила безпечної поведінки на воді: поради для відпочивальників.

Дата: 16.07.2024 12:01

Літній відпочинок біля водойм приносить багато задоволення, але водночас вимагає дотримання певних правил безпеки. Важливо пам’ятати, що нехтування ними може призвести до небезпечних ситуацій. Пропонуємо ознайомитися з основними правилами поведінки на воді та біля водоймищ, які допоможуть забезпечити безпеку для вас та ваших близьких.

Основні умови безпеки на воді:

Вибір місця для купання: Обирайте спеціально обладнані та перевірені місця для купання, рекомендовані місцевими органами виконавчої влади.

Дотримання правил поведінки: Дотримуйтесь встановлених правил під час купання і катання на плавзасобах.

Контроль за дітьми: Постійно контролюйте дітей, коли вони перебувають у воді.

Правила поведінки на воді:

• Відпочивайте на воді лише у спеціально відведених місцях. Це забезпечує належний рівень безпеки та комфорт.
  • Переважно купатися у світлу частину доби, коли видимість найкраща.
  • Купайтеся лише в спокійну безвітряну погоду, коли швидкість вітру не перевищує 10 м/сек, температура води не нижче +18°C, а повітря – не нижче +24°C.
  • Після прийому їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5 – 2 години.
  • Заходьте у воду повільно, даючи тілу можливість адаптуватися до зміни температури.
  • Знаходьтеся у воді не більше 15 хвилин, щоб уникнути переохолодження.
  • Після купання краще відпочивати в тіні, ніж на сонці.
  • Уникайте купання біля крутих, стрімчастих і зарослих рослинністю берегів.
  • Перед стрибком у воду переконайтеся у безпечності дна та достатній глибині водоймища.
  • Пірнайте тільки в місцях з прозорою водою, достатньою глибиною і рівним дном.
  •  Катайтеся на човнах та інших малих плавзасобах тільки після отримання дозволу та реєстрації у чергового по човновій станції.
  • Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте м’язи у постійному напруженні, не гоніться за швидкістю, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і відповідних тренувань.

! Дотримуючись цих простих правил, ви зможете забезпечити безпеку собі та своїм близьким під час відпочинку на воді. Вода може бути джерелом не лише радості, а й небезпеки, тому відповідальність і обережність – ваші найкращі друзі під час відпочинку.