Ярунська громада
Житомирська область, Звягельський район

До Міжнародного тижня здоров’я підлітків

Дата: 17.03.2025 12:07
Кількість переглядів: 32

У третю неділю березня традиційно розпочинається Міжнародний тиждень здоров’я підлітків, його мета підвищити значущість здоров'я молодого покоління, адже від них залежить наше майбутнє.

Підлітковийперіод, перехід з дитинства у «дорослежиття», вважається одним ізнайважчих у життідитини та їїблизьких. У цьомувіцівідбуваютьсяфізичнітрансформації, гормональніперебудови, психологічнізміни. 

Цейперіодпочинається з 10-12 років і триває до 17-18 років і є важливим для закладання основ міцногоздоров’я у доросломувіці.

У психологічному та фізіологічному плані – це один із найскладніших періодів життя, час становлення, непростих роздумів про своє майбутнє, місце і роль у житті та колективі.

Активні процеси зростання і процеси статевого дозрівання роблять поведінку підлітків частково некерованою та нестерпною для батьків і оточуючих. Різко зростає конфліктність, агресивність, прогресуюча відчуженість, можуть виникати часті перепади у настрої.

 

Серед основних ризиків підліткового віку – тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків, інших токсичних речовини; інфекції, що передаються статевим шляхом (ВІЛ/СНІД, зокрема); розлади харчової поведінки, аж до анорексії; ризикована та асоціальна поведінка; сексуальне насильство; ранній початок сексуального життя (підліткова вагітність з усіма її ризиками для юної матері та дитини).

Убезпечитипідлітказначнопростіше, ніжпотімлікуватинаслідкиризиків, щоможутьсерйознозашкодити ментальному та фізичномуздоров’юдитини.

 

Ось кілька порад для батьків щодо збереження та підтримки здоров'я своїх підлітків:

  • Поясніть підлітку, що зміни тіла – це нормально. Їх переживає кожен підліток.
  • Заохочуйте підлітка говорити. Слухайте його без осуду. Не давайте йому порад, якщо він до них не готовий.
  • Поговоріть із підлітком про те, як ви переживали свій підлітковий вік. Це дасть дитині змогу зрозуміти, що почуватися так, як вона почувається, – цілком нормально.

 

  • Сприяйте здоровому харчуванню. Важливовчасноїсти та уникатишвидкіснихперекусів та шкідливихпродуктів.
  • Підтримуйтефізичнуактивність. Заохочуйтепідлітків до занять спортом абофізичноюактивністю, яка їмподобається. 
  • Стимулюйте здоровий сон. Хороший сон є важливоюскладовоюздоров'я та емоційного стану.
  • Розвивайтенавичкистресостійкості. Навчітьсвоїхпідлітківефективнимстратегіямкеруваннястресом та допоможітьїмзрозуміти, щоважливознаходити баланс міжнавчанням, відпочинком та розвагами.
  • Підтримуйтепсихічнездоров'я. Забезпечуйтевідкриту атмосферу вдома, де підліткиможутьвільновисловлюватисвоїпочуття та думки. 
  • Говоріть про основиособистоїгігієни та безпеки.Поговорітьз дитиною про сексуальнежиття. Ваше завдання – пояснитиїйважливістьбезпечного сексу. 
  • Прийміть факт, щопідлітокбільше часу проводить з друзями, ніж з вами. Просто дайте йомузрозуміти, щовизавжди будете поряд, коли йомуцезнадобиться.
  • Якщоповедінкавашогопідлітказмінилась і випомітилищосьдивне, зверніться за консультацією до психолога.

 

Коли виобізнані – значить, взмозідопомогти!Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь