A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ярунська громада
Житомирська область, Новоград-Волинський район

Що таке сімейний патронат?

Дата: 25.11.2021 08:55
Кількість переглядів: 264

Патронат над дитиною (далі - сімейний патронат) – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин (насильство, бездоглядність, загроза життю і здоров’ю, проблеми з житлом, хвороба батьків або їх ув’язнення тощо). Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатним вихователем може бути:

• Повнолітня особа, яка є громадянином України;

• Має позитивний досвід виховання дітей;

• Має житло (власне, орендоване);

• Не має судимості;

• Стан здоров'я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

• Має добровільного помічника серед членів родини;

• Кандидат разом з помічником пройшли навчання за спеціальною програмою підготовки.

• Уклав/ла договір про надання послуг з патронату з відповідним органом опіки.

Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають/перебували у конфлікті із законом.

Яке фінансування послуги з патронату?

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

• Грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

• При влаштування 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;

• Соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;

• Сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя .


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь