Від чого залежить можливість блекауту в Україні: пояснення від "Укренерго"

Дата: 23.11.2022 14:20

У компанії "Укренерго" наголосили, що блекаут – це не кінець світу, а повне або суттєве погашення енергосистеми, після якого одразу починається її відновлення.

Ймовірність блекауту залежить від характеру і масштабу завданих енергосистемі пошкоджень під час конкретної ракетної атаки. Тобто від дуже багатьох факторів: як спрацювала ППО, в які об'єкти влучили ракети, який ступінь пошкодження і яка саме комбінація попадань. Також багато залежить від того, якому стані була енергосистема в момент влучення, яким був рівень споживання.

Наразі  енергетики не публікують погодинний графік споживання електроенергії, щоб не орієнтувати ворога.

Також неможливо спрогнозувати, коли саме може статися блекаут, або яка його ймовірність.

Фахівці готуються до найгірших сценаріїв та тренуються, аби навіть за умов блекауту всі знали, що хто робитиме.