A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ярунська громада
Житомирська область, Звягельський район

USAID надасть українським агровиробникам насіння соняшника та мінеральні добрива

Дата: 06.03.2023 12:03
Кількість переглядів: 71

З 1 березня невеликі агровиробники зможуть отримати добрива для ярих і озимих культур та насіння соняшника завдяки проєктові, що впроваджується Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України. Заявки приймаються через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 14 березня поточного року. Проєкт здійснюється у межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна, започаткованої Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

   Проєкт спрямований на підтримку мікро-, малих та середніх підприємств в Україні (ММСП), які мають в обробітку від 5 до 500 га та займаються вирощуванням зернових і олійних культур. Щоб скористатися можливістю, агровиробникові необхідно подати заявку в ДАР у розділі «Доступні програми» – «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшника».

   Ініціатива забезпечить 6 тис. тонн мінеральних добрив для підживлення озимих культур, основного та припосівного внесення на ярі культури, а також насіння соняшнику для класичної технології вирощування на площі 28 тис. га. Можливістю зможуть скористатися щонайменше 6 800 ММСП.

   Заявку за цим конкурсом можуть подати агровиробники, які:

  • зареєстровані як юридичні або фізичні особи – підприємці, в тому числі сімейні фермерські господарства;
  • мають загальну площу земельних ділянок у власності та/або в оренді від 5 до 500 га, розташовані в наступних областях: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська;
  • зареєстровані у ДАР;
  • відповідають іншим вимогам, зокрема не здійснюють господарську діяльність на окупованих територіях, території РФ та Республіки Білорусь; не є об’єктом санкцій відповідно до українського законодавства тощо (повний перелік вимог міститься в ДАР).

   У заявці агровиробники можуть обрати один з трьох видів допомоги:

  • АБО 1 тонну мінеральних добрив для підживлення озимих культур (Сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21%, Sulfur 24%);
  • АБО 1 тонну мінеральних добрив для основного та припосівного внесення на ярі культури (Нітроамофоска NPK 16:16:16 або Карбамід (СО(NH2)2), Nitrogen 46,2%);
  • АБО до 25 посівних одиниць насіння соняшнику компанії Лімагрейн (гібриди, призначені для класичної технології вирощування з розрахунку використання 1 посівної одиниці для 2 га).

    Учасники мають забезпечити логістику доставки добрив/насіння з обласних пунктів розподілення власним транспортом/коштом.

    Довідково. Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), започаткували Ініціативу на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна з метою зміцнити виробництво та експорт української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією війни. AGRI-Україна зосереджує свою увагу на таких напрямах діяльності:

1) закупівля і передача критично важливих матеріально-технічних ресурсів аграріям, які їх потребують;

2) удосконалення і збільшення можливостей експортної логістики та інфраструктури;

3) розширення доступу аграріїв до фінансування, щоб забезпечити максимальні врожаї;

4) надання ММСП послуг з сушіння, зберігання та перероблення сільськогосподарської продукції.

   Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це 7-річний проєкт, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл». Метою Програми USAID АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад України шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі. Більше про USAID АГРО за посиланням.

   Корисні матеріали:

   Контактна інформація: контакт-центр ДАР: +38 044 339 9215,  support@dar.gov.ua; Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО): agro.office@chemonics.com.

За повідомленням Міністерства аграрної
політики та продовольства України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь