Як бути поряд та підтримати тих, хто повертається з війни?

Дата: 10.03.2023 10:22

Prometheus та Veteran Hub запрошують вас на безплатну програму, присвячену адаптації та поверненню ветеранів та ветеранок до цивільного життя після проходження військової служби.

Автор курсу – Костянтин Семенюк, психолог, керівник напрямку послуг Veteran Hub у Вінниці. Має досвід роботи з ветеранами на етапі адаптації до цивільного життя.

Під час курсу поговоримо про те:

• як почуваються наші ветерани та ветеранки, коли повертаються до цивільного життя;
  • чому для них так важливо дбати не лише про фізичне, а й про психологічне здоров’я;
  • які існують інструменти для самодопомоги;
  • коли точно треба звернутися за професійною консультацією;
  • що таке психотерапія та якою психологічною підтримкою ветерани можуть скористатися;
  • як допомогти їм відновити стосунки з близькими після повернення.

Пам’ятайте, повернутися з війни – це не лише демобілізуватися, сісти на потяг та дістатися рідної домівки. Повернутися з війни – це навчитися заново бути чоловіком або дружиною, татом чи мамою, сином, донькою, другом, це знову піти на роботу чи на навчання. Одним словом, по-справжньому повернутися з війни – це звикнути до цивільного життя, яке вже ніколи не буде таким, як було колись.

І нам, усім тим, хто чекає на захисників та захисниць удома, треба навчитися бути поряд, розуміти та підтримувати їх. Адже більшість із нас уперше в житті стикається з війною, і ми маємо зрозуміти, що перемога над ворогом – це лише перший крок на тривалому шляху післявоєнної адаптації. Але разом ми обов’язково впораємося.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ