Нерестова заборона на лов водних біоресурсів 2023

Дата: 29.03.2023 15:02

З 1 квітня 2023 року вступає в силу щорічна заборона на вилов водних  біоресурсів. Слід усвідомити, що це важливий період в їх життєдіяльності. Від того, наскільки вдало пройде нерест, залежить чисельність виду і загальна кількість риби у водоймі. Тому дуже важливо надати рибі можливість спокійно дати потомство.

На водних об’єктах в період нересту забороняється пересування всіх плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

Під час нересту забороняється проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піску, інші роботи, які негативно впливають на стан водойм.

В нерестовий період дозволяється любительський лов водних біоресурсів однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега, з дотриманням норм вилову – до 3 кг/день на людину.

Любителі і професіонали рибної ловлі, будьте відповідальними та дотримуйтесь встановлених заборон під час нересту!

Від ваших дій сьогодні, залежать майбутні запаси водних біоресурсів завтра!

Також нагадуємо, що до 30 червня 2023 продовжує діяти заборона на будь-який лов річкових раків.