З Днем української писемності та мови

Дата: 27.10.2023 08:05

Шановна громадо!

9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови.

Мова творить націю і державу. «Нація повинна боронити свою мову більше, ніж територію, – казала Леся Українка. – Адже територію можна відвоювати, а коли вмирає мова, то вмирає і нація».

Сьогодні, у час російсько-української війни, перед нашим поколінням постало першочергове завдання – відновлювати та популяризувати українську мову, розвивати її самобутність, говорити нею. Маємо долати століття чужинського панування, яке намагалося стерти українську з публічного життя, бо наша мова і наша писемність – це часточка нашої душі та зробити все можливе, щоб російська мова стала для наших дітей чужою.

Заговорити українською – означає повернутися до свого роду. Це природно, що в Україні потреба спілкуватись українською мовою.

Тож говорімо, читаймо, думаймо і творімо українською! Навчаймо рідної мови наших дітей! Допомагаймо друзям і знайомим! Робімо українську мову модною і популярною!

Хай рідне слово буде для всіх нас дороговказом!

Слава Україні!