Надання персональних даних невідомим особам

Дата: 14.03.2024 14:52

Фото без описуДо Омбудсмана України, звернувся заявник щодо здійснення стосовно нього невідомими особами шахрайських дій з використанням його персональних даних, що спричинило списання коштів з його банківської картки.

У зверненні зазначалося, що громадянин України отримав повідомлення у месенджері Viber про можливість отримати грошову допомогу — кошти нібито від міжнародної організації. У повідомленні містилося посилання на вебсайт, який заздалегідь створили шахраї.

Так, після введення персональних даних заявника на вебсайті, з його картки були списані особисті кошти.

У зв’язку з ознаками вчинення шахрайства, за реагування Офісу Омбудсмана, Подільським ГУНП у м. Києві відкрите кримінальне провадження та розпочате досудове розслідування.

«Звертаю увагу всіх громадян України щодо неприпустимості повідомлення власних банківських реквізитів неперевіреним джерелам та особам, особливо в мережі Інтернет. Краще не допустити вчинення злочину, аніж розбиратися з його наслідками!»,— наголосив Омбудсман України Дмитро Лубінець.